جراحی بینی باز

جراحی بینی باز یکی از روش های جراحی زیبایی بینی به منظور دسترسی به بافت زیرین پوست بینی می باشد.

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی ، مجموعه ای از تکنیک ها به منظور رفع ایرادات ظاهری و تغییر ساختار درونی بینی انجام می شود.

روش های جراحی بینی :

جراح به منظور دسترسی به غضروف و بافت های داخل بینی دو روش باز و بسته وجود دارد.

جراحی بینی بسته : متدی است که برای رفع ایراد و اصلاح بینی برش هایی در داخل بینی ایجاد می کند و هیچگونه برشی خارج بینی ایجاد نمی شود این روش مناسب افرادی است که دارای قوز کوچکی در بینی خود بوده و خواهان تغییرات زیادی در بینی خود نیستند.

جراحی بینی باز : متدی است که برش هایی در داخل بینی ایجاد کرده و در خارج بینی برشی باریک بین دو سوراخ یا کلوما می باشد، در تیغه وسط بینی برش ۴ یا ۵ میلی متری ایجاد شده و برش های داخل بینی در دو ناحیه چپ و راست بوده که بهم وصل می شوند.

در روش جراحی بینی باز پوست کامل از بافت زیرین خود جدا شده از این طریق جراح زیبایی به ساختار و آناتومی بینی اشراف داشته در نتیجه قادر به اصلاح بینی به ویژه نوک بینی خواهد بود.

قابل ذکر است که در جراحی بینی به روش باز وسعت آزاد سازی پوست زیاد بوده در نتیجه تورم  مخصوصا در قسمت نوک بینی برای بهبود با زمان طولانی تری به طول می انجامد، این تورم در همه افراد بعد از مدتی از بین خواهد رفت.

 

جراحی بینی باز

 

جراح بینی در این روش قادر خواهد بود تمام اجزای بینی را مشاهده کرده و قدرت مانور بیشتری در ساختار بینی داشته، جراح بینی  قادر به اصلاح غیر قرینگی ها بوده و پیوند های غضروفی را در جای خود جا گذاری و ثابت می کنند.

امروزه بیشتر جراحان زیبایی بینی در انتخاب روش جراحی بینی باز وبسته ، روش باز را انتخاب کرده حتی با برجای گذاشتن زخم سطحی که در درصد بالایی از موارد جای زخم باقی نمی ماند دلیل اینکه جراحان زیبایی این روش را انتخاب می کنند این است که با کنترل بالایی قادر به اعمال تغییرات خواهند بود.

با این حال که روش جراحی بینی باز دوره نقاهت طولانی تری داشته و تورم بینی بعد از عمل نیز زیاد خواهد بود.

به طور کلی نتیجه جراحی بینی به تجربه و مهارت جراح زیبایی در به کاربردن متد مناسب به منظور بهبود عملکرد تنفسی بینی و فرم ظاهری بینی بستگی دارد.

دکتر سامان کلباسی – متخصص جراحی فک و صورت

پلاستیک صورت و بینی – ایمپلنت

درباره drkalbasiadmin

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 19 + 12 =